Wielka Ósemka Sierpnia’18

Niestety, lato jest jak mleczko w tubce – pyszne, słodkie i za szybko się kończy 😉 Zanim się obejrzeliśmy, już zleciał nam cały sierpień. Na szczęście na osłodę zostało nam jeszcze podsumowanie, co więc trafiło do Wielkiej Ósemki tego miesiąca?

-1-

Na początek piękny przykład tego, że gwiazdy nie zawsze robią wszystko dla kasy. Nawet takie, których ego ciężko pomieścić na wielkim stadionie 😉

Oto Centrum Krwiodawstwa w Białymstoku zszokowało całą Polskę, gdy na początku sierpnia rozpoczęło swoją nową kampanię, której twarzą został sam Cristiano Ronaldo!

źródło: bethe1donor.com

I chociaż piłkarz nie pojawił się osobiście w naszym kraju, a reklama okazała się być częścią ogólnoświatowej akcji BE THE 1 promującej honorowe krwiodawstwo, to jak przystało na Ronaldo był to strzał w dziesiątkę, zwracający uwagę na ten mega ważny temat.

I może mało kto jest w stanie dorównać Portugalczykowi w osiągnięciach sportowych, to w tej kwestii wszyscy możemy iść za przykładem CR7 i zostać swoimi własnymi bohaterami.

-2-

Teraz gadżet, który może się przydać na nadchodzące, długie wieczory. Przed Wami istny cud techniki dla fanów whiskey, czyli inteligentna karafka, która nie tylko sama napełni Ci szklaneczkę złotym trunkiem, ale do tego odpowie jaka jest pogoda i zabawi rozmową!

 Jeśli więc nie wyobrażacie sobie życia bez bourbona lub whiskey producenci Jim Beam stworzyli ten produkt właśnie z myślą o Was. Jedyne 35$ i świat nabierze nowych, złotych barw!

-3-

Wielki sukces polskiej nauki i polskich kobiet! Oto Maria Skłodowska-Curie wygrała prestiżowy plebiscyt BBC History i została uznana za najbardziej wpływową kobietę w historii.

Nasza rodaczka pokonała 99 innych zasłużonych na kartach historii kobiet, w tym nie tylko naukowców, ale Margaret Thatcher, księżną Dianę, Coco Chanel czy samą Kleopatrę!

Wśród takich kandydatek trudno wybrać jedną, konkretną, skąd więc taka decyzja jury? Otóż Maria Curie nie tylko była pierwszą kobietą, która dostała Nagrodę Nobla, ale także pierwszą kobietą profesorem na Uniwersytecie w Paryżu i pierwszą osobą w historii, która po raz drugi otrzymała Nobla. Jej chryzma i umysł były tak nieprzeciętne, że zmieniły świat i to nie tylko raz, a aż dwa razy.

Jak widać kobiety to wcale nie słabsza płeć! Dziewczyny do boju!

-4-

No dobra z góry uprzedzam – przy tym temacie nie ucierpiały żadne zwierzęta! Za to dzięki zwariowanemu podejściu do zdjęć, niemieckiej fotografce Julie Christe udało się uwiecznić nie lada zjawisko – latające psy!

Szczerze mówiąc, takiego pokręconego zbioru fotek dawno nie widziałam – po prostu nie da się tego obejrzeć z poważną miną 😀

źródło: www.juliachriste.de

I może nie są to arcydzieła zmieniające historię fotografii, to z pewnością pomogą Ci zmienić nastrój… na lepszy!

-5-

Mam taką słabość – totalnie kocham pozytywne historie i ludzi, a pani Lucyna skradła moje serce w sekundę!

To kobieta rakieta, która nigdy się nie nudzi i w wieku 79 lat postanowiła dorobić do emerytury, otwierając lodziarnię! Poznajcie przecudowną babcię Lucynę, której chęci życia, pomysłów i energii może pozazdrościć nie jeden 30 latek!

-6-

O swoich strachach z dzieciństwa związanych z serialem Miasteczko Twin Peaks wspominałam na blogu już kilka razy. Teraz jednak mam dodatkowy powód do niepokoju i to za każdym razem, gdy będę mijać centrum handlowe 😉

Oto sieciówka H&M postanowiła stworzyć kolekcję inspirowaną właśnie tym kultowym serialem! Czegoś takiego jeszcze nie było i powiem szczerze, że zdjęcia poszczególnych stylizacji robią wrażenie.

źródło: noizz.pl

Mam tylko jedną prośbę – błagam nie rozszerzajcie linii o męską wersję kolekcji, bo raczej nie mam ochoty wpaść na ulicy na słynnego Boba… 😉

-7-

Co mężczyźni kochają najbardziej? To proste – szybkie samochody i ……..klocki Lego 😀

Właśnie dla nich powstało pierwsze na świecie, niesamowicie odjechane Bugatti Chiron zbudowane z bagatela 1 miliona klocków Lego Technic!

To jeszcze nie koniec. Nie dość, że auto wygląda jak marzenie to jeszcze normalnie jeździ! No dobra, maksymalne osiągi tego modelu to 20km/h, co raczej nie grozi wbiciem w fotel, ale i tak przejażdżka takim cackiem to musi być coś!

-8-

Na koniec zostawiam Was w najsympatyczniejszym towarzystwie świata – z Mr Pokee! Warto zapamiętać tego jegomościa, bo gdy tylko w nadchodzących miesiącach dopadnie Was chandra czy spadek nastoju, wystarczy wskoczyć na jego instragramowy profil.

źródło: Instagram @mr.pokee

Jedno spojrzenie na tę mordkę i humor gwarantowany!

 

A z jakim humorem Wy wchodzicie w kolejny miesiąc? Wypoczęci i naładowani letnią energią czy raczej nastawieni na jesienne leniuchowanie pod kocem?

N.


Macie jeszcze chrapkę na inne posty? Zajrzyjcie koniecznie do: