Wielka Ósemka Października’18

Halo, czy ktoś mógłby mi oddać październik? Bo mam nieodparte wrażenie, że spierdzielił mi sprzed nosa nie wiadomo kiedy.

Może to zasługa genialnej pogody, albo nadmiaru zajęć, ale z pewnością przyda mi się ściąga z wszelkich ciekawych wydarzeń, bo mur beton coś ominęłam. A jak było u Was?Też czekacie na małe podsumowanie minionych tygodni? Bo Wielka Ósemka Października już czeka!

-1-

Zajęło to trochę czasu, ale wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i stwierdził, że z LEGO się nie wyrasta! Noo baaaa! I to właśnie tej osobie zawdzięczamy totalnie odjechany pomysł – jaki? Zestawy LEGO dla dorosłych!

Koniec z podkradaniem klocków dzieciakom i udawaniem w sklepie, że zestaw jest dla siostrzeńca. Teraz, na zupełnym legalu będzie można bawić się na całego! LEGO Forma to pierwsza linia klocków służących do budowy ruchomych modeli, składających się z elementów znanych z serii Technic.

Ale uwaga, firma na razie zdecydowała się na wypuszczenie zaledwie 20 tysięcy zestawów modeli ryb i sprzedaż na platformie Indiegogo w ramach testowania konceptu. A Wy, kupilibyście taką Lego-rybkę?

-2-

Wrzesień upłynął nam pod znakiem siatkówki, ale w październiku poznaliśmy nowego mistrza! Nasz rodak Piotr Hercog wygrał morderczy Moab 240 Endurance Race pokonując ponad 380 km z przewyższeniami sięgającymi 10 tysięcy metrów trasą prowadzącą przez 2 pasma górskie i parki narodowe USA.

Całość zajęła biegaczowi 60 godzin i 14 minut, a uzyskany wynik wprawił w zachwyt nie tylko kibiców, ale i samych organizatorów wyścigu!

źródło: profil FB @moab240

W zwycięstwie nie przeszkodziły mu nawet niezapowiedziane opady śniegu i zmiany trasy na dzień przed startem. To się nazywa żelazna forma!

-3-

Październik to istne szaleństwo jeśli chodzi o przebieranki, kostiumy, strachy na lachy i inne Halloween’owe inspiracje. Tym razem jednak niektórzy poszli odrobinę za daleko, bo oto mam dla Was jeden z najdziwniejszych i chyba najdurniejszych Instagramowych trendów ostatnich lat.

Oto sieć zaczęły pobijać zdjęcia brokatowych dyń, a przepraszam…dupo-dyń 😀 Ja się tylko pytam, jak bardzo trzeba się nudzić, żeby wpaść na taki pomysł?

-4-

A może by tak skorzystać z długich jesiennych wieczorów i nieco odnowić domowe wnętrze? Jeśli szukacie inspiracji na mały remont lub macie ochotę przyprawić Dorotę Szelągowską o rumieniec zazdrości koniecznie zerknijcie na pomysły Ładnego Domu.

Propozycja przypadnie zwłaszcza tym, którzy kochają podróże i życie w trybie „active”. W końcu każda przyszła podróż zaczyna się od wędrówki palcem po mapie, warto więc mieć ją zawsze na widoku ;).

-5-

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądają instrumenty muzyczne od środka? Rumuński artysta Adrian Borda postanowił to sprawdzić i dobrze, bo efekty jego pracy wręcz zachwycają!

Okazuje się, że saksofon czy skrzypce to nie tylko piękno dźwięku, ale również powierzchnie, które załamując światło potrafią wyczarować naprawdę piękne obrazy.

źródło: 500px.com/adrianborda

-6-

Wszyscy czekoladożercy łączmy się w siłę! Oto powstają lokale naszych marzeń i snów 😀 Już 14 listopada Nutella otwiera swoją  knajpkę w Nowym Jorku i jak się można domyśleć w menu znajdą się same pyszności! Oprócz gofrów, naleśników, bagietek czy brioszek, będzie okazja spróbować lodów, a nawet owocowych sałatek, a wszystko suto zaprawione słynnym czekoladowym kremem!

źródło: Instagram @nutellacafechicago

Podobny lokal już ppodbił serca mieszkańców Chicago, więc chyba zapowiada się ultra słodki biznes!

-7-

Większość megalomanów się ze mną zgodzi, że zespół Massive Attack i ich płyta Mezzanine to klasyka gatunku, ale najnowszy pomysł bandu związany z tym wydawnictwem to totalny odjazd!

Oto zespół z okazji 20- lecia albumu postanowił wydać go ponownie, tylko tym razem w postaci…sprayu! Nie, nie przeczytaliście źle. Całość nagrań została zakodowana w łańcuchu DNA, co pozwoli przetrwać muzyce setki lat, podczas gdy zwykła płyta CD dawno straci swoje właściwości.

źródło: Instagram @massiveattackofficial

W ten szczególny sposób płyta zyska swojego rodzaju nieśmiertelność, pliki wystarczy bowiem przekonwertować na komputerze, by znów je odtworzyć. Jak na Massive Attack przystało spraye dostępne są w dwóch wersjach: białej i czarnej farby. Jak dla mnie – kosmos!

-8-

Na koniec mała gratka dla wszystkich dziewczyn i dziewuch martwiących się, że ten rok leci im z prędkością światła, większość noworocznych postanowień wzięło w łeb, a lada chwila trzeba będzie wypisywać nowe. Otóż Kochane, nie bójcie żaby, bo mam dla Was coś hmm…mega apetycznego co sprawi, że od dziś same zaczniecie odliczać dni do Nowego Roku.

Wszystko za sprawą australijskich strażaków, którzy doskonale wiedzą jak zachęcić do działania. Wystarczy wydać prosty kalendarz na 2019 rok. Ze zwierzątkami. Nago. Proste? Proste, a jakie efektowne!!!!

A jak Wy spędziliście październik? Daliście się porwać szaleństwu przebieranek, a może postawiliście na słodkie jesienne lenistwo? 😉

N.


Masz ochotę na więcej? Zajrzyj do innych fajnych postów: