TEDX – Super Piątka Made in Poland

Jakiś czas temu na blogu pojawił się post o TEDx, który spotkał się ze świetnym przyjęciem i sporym zainteresowaniem z Waszej strony. Stąd dziś postanowiłam wrócić do tematu, nieco zmieniając perspektywę. Tym razem zaserwuję Wam TEDx stricte w polskim wydaniu. Dlaczego?

Poniekąd, by udowodnić, że także w naszym kraju mamy osoby, które mają coś ciekawego do powiedzenia, a poniekąd …bo naprawdę uważam, że mają coś ciekawego do powiedzenia 😀

W każdym razie, nie mamy się czego wstydzić, bo autorytetów, świetnych mentorów i ludzi, od którym możemy się sporo nauczyć w Polsce nie brakuje, a ja dziś przedstawię Wam super piątkę!

Przed Wami osoby zupełnie różne, reprezentujące kompletnie odmienne środowiska – blogosferę, biznes czy psychologię i poruszające nieco odmienne kwestie. A jednak mimo wszystkich tych zmiennych łączy je jedno – mówią tak, że aż chce się ich słuchać 🙂 To co, gotowi?

 

Super Piątka TEDX MADE IN POLAND

-1-

Zaczynamy z przytupem bo od wystąpienia znanej blogerki Janiny Daily, która na co dzień (co może niektórych nieco zaskoczyć), jako Janina Bąk jest wykładowcą i zajmuje się liczbami na poważnie.

Jednak jej wystąpieniu daleko do nudnego wykładu o numerkach, próbach i ankietach – to pierwsza na świecie osoba, która naprawdę nakręciła mnie na statystykę 😀 Genialne, rozbawiające do łez wystąpienie z pięknym morałem.

Grzech nie obejrzeć.

-2-

Włodek Markowicz to znany twórca internetowy, autor popularnego programu Lekko Stronniczy, a od niedawna również autor książki.

Wydawać by się mogło, że prowadząc kanał wideo od 2008 roku, zawsze wiedział co tak naprawdę chce robić i w jakim kierunku iść, ale czy na pewno?

Zresztą co tu dużo mówić, sam Włodek zdradzi Wam jak żyć w zgodzie ze sobą.

-3-

Magdalena Malicka – trenerka biznesu, coach i przez wiele lat pani z korporacji spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy można osiągnąć duży sukces bez pewności siebie i wiary we własne możliwości.

Polecam, bo pośród wielu wystąpień motywujących i kopiących Cię w tyłek, ten wyróżnia się szczerością i otwartym przyznaniem, że za każdym sukcesem ukrywa się cena, którą trzeba za niego zapłacić.

 -4-

Artur Makieła to mentalista, hipnotyzer, trener biznesowy i personalny. Uff sporo tego, ale z pewnością przede wszystkim to bardzo sympatyczny gość, który postanowi przekonać Was, jaką moc ma ludzki umysł i jak go nastrajać, by żyło nam się nieco lepiej.

Spróbuj, jedyne co ryzykujesz, to to, że sposoby Artura mogą naprawdę zadziałać 😉

 -5-

Beata Kapcewicz to człowiek energia – spełniona bizneswoman, właścicielka 2 firm, autorka książki o szczęściu (52 nawyki szczęściarzy), coach i trener biznesowy, a przede wszystkim świetna mówczyni.

Dlatego naprawdę warto obejrzeć jej zabawne wystąpienie, w którym rozkłada na czynniki pierwsze proces, że dana rzecz nam się w życiu udaje. A

jeśli jeszcze nie jesteście przekonani dodam tylko, że  sukces odnosi zaledwie 20% naszej populacji, warto więc chyba poznać jego tajniki i znaleźć się wśród nich, co? 😉

BONUS

Wiem, wiem Jacka Walkiewicza podsuwałam Wam nie raz, także w pierwszym z postów o TEDx. No cóż mogę zrobić – uwielbiam tego faceta, a jego wykłady niezmiennie dają mi powera, nawet jeśli słyszę je kolejny raz.

Dlatego, w ramach przedstawienia, a może odświeżenia na koniec kultowy już wykład o Mocy możliwości!

 

I jak wrażenia? Czy któreś z wystąpień dało Wam do myślenia w szczególny sposób? A może właściwie wolelibyście dodać kogoś do listy? Dajcie koniecznie znać, bo jestem mega ciekawa Waszej opinii i jeszcze jedno…skoro o mocy już mowa, to…

NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ!

N.


Spodobał Ci się tekst? Zajrzyj też do pozostałych, równie ciekawych postów: