Wielka Ósemka Sierpnia’17

Nie wiem jak Wam, ale mi sierpień przeleciał przed nosem niczym pendolino i do tego w połowie włoskie 😉 Na szczęście w zbieraniu materiałów do Ósemek mam już czarny pas, także bez opóźnień czy zmian rozkładów zapraszam na podsumowanie ostatniego miesiąca. Obiecuję – będzie pierwsza klasa!

-1-

Jak często oglądając reklamy macie wrażenie, że ich twórcy lecą po najniższej linii oporu, bazując na stereotypach i traktując odbiorców jak kompletnych naiwniaków? Tyczy się do zwłaszcza reklam skierowanych do kobiet.

No właśnie! Podobnych zależności dopatrzyła się marka Avon, która w genialny sposób wyśmiała powielane przez dziesiątki firm z branży beauty reklamowe frazesy. To poskutkowało naprawdę zabawną i trafną kampanią. Brawo za pomysł i odwagę!

-2-

Jeśli się podobało to jeszcze na moment zostańmy w temacie, zamieniając spoty na billboardy. To właśnie plakaty najnowszej kampanii LEGO w Bangkoku skradły moje serce. Przy okazji zgarnęły też kilka ważnych wyróżnień w tym 4 statuetki na Festival of Creativity w Cannes. Z drugiej strony, patrząc na zdjęcia i hasło Build the Future, czy jest się czemu dziwić? Dla mnie majsterszyk!!!

źródło: adweek.com

-3-

Myśleliście kiedyś o skoku ze spadochronem? A Wasz pies? W takim razie poznajcie Siarę, roczną malinoskę (owczarek malinos), która w ramach egzaminu kończącego szkolenie przygotowujące do służby w kolumbijskich Siłach Powietrznych, razem ze swoim panem wykonała skok z ponad 4 200 metrów!

źródło: metro.co.uk

Co więcej, według opiekunów  skok nie zrobił na niej wielkiego wrażenia, bo na co dzień suczka szkoli się i pracuje w specjalnej jednostce poszukiwawczo – ratunkowej walczącej  z kartelami narkotykowymi. Siara ma podobno wyjątkowego nosa do łapania przestępców.

-4-

Lato to sezon na sukienki i świecenie kolankiem także dziś postanowiłam zapoznać Was z nieco bardziej kobiecą stroną fotografii. Dziś zaglądamy na profil Kristiny Makeevej, młodej i piekielnie zdolnej fotografki z Moskwy, której pasją są podróże i …sukienki. Połączenie nieco egzotyczne, więc pytanie nasuwa się samo -co może wyjść z takiego misz-maszu? To proste – pełne romantyzmu, boskie fotki!

źródło: Instagram @hobopeeba

-5-

Ta historia jest niesamowita i ogromnie się cieszę, że wreszcie ktoś postanowił ją opowiedzieć. Co więcej, cieszę się podwójnie, bo podjął się tego Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za Bogów. To właśnie on stanął za kamerą filmu Najlepszy, obrazu pełnego determinacji i ogromnej siły opowiadającego historię życia Jerzego Górskiego – prawdziwego człowieka z żelaza.

Sam dokonał niemożliwego – trafiając z sali odwykowej na bieg śmierci i ustanawiając rekord świata w na dystansie Double Ironman z wynikiem 24h:47min:46sek, pokazał, że można wygrać życie po raz drugi. Zresztą spójrzcie na pierwszy zwiastun – ja już mam ciary!

-6-

Kto był w sierpniu na plaży? Też tak macie, że jak już poczujecie piasek pod stopami to budzi się w Was dusza niespełnionego artysty?

No to przykro mi, ale macie poważną konkurencję w postaci zwariowanego Duńczyka zamieniającego piaszczystą linię brzegową w wyjechane obrazy! Wystarczy spojrzeć na poniższą fotkę by stwierdzić, że projekty Tima to totalny odlot! Jeśli lubicie morskie klimaty, koniecznie zajrzycie po więcej na fejsbookowy profil artysty!

źródło: FB @Dutchbeachart

-7-

Wiem – mam ostatnio lekką fazę na mapy. Może to wakacyjny klimat i planowanie podróży, a może czas wreszcie coś zmienić w mieszkaniu, jedno jest pewne. Mam dla Was nową, świetną opcję na zakrycie dziur po gwoździach. Teraz zamiast udawać, że ich nie ma, możecie wyposażyć ścianę w genialną i mega oryginalną mapę, zakrywając paskudę na amen. Powiecie, że temat jest oklepany?

Ano nie, bo produkty Design Duo są jedyne w swoim rodzaju i pokazują miejsca, które nie istnieją. A to stwarza zupełnie nowe możliwości, no bo może by tak zostać właścicielem wyspy Wilka?

źródło: designyourtrust.com

-8-

Większość kobiet na swojej liście marzeń tuż po namiętnej nocy z Bradem Pittem umieszcza parę wyśnionych, najcudniejszych butów. Najczęściej szpilek. U mnie jest podobnie różnią się jedynie dwa fakty.

Po pierwsze do punktu pierwszego dopisuję gwiazdkę z określeniem, że Brad Pitt a i owszem tylko niech weźmie ze sobą masło orzechowe (ach ten Joe Black :D). Punkt drugi – olewam szpilki na rzecz tych oto cacek!

źródło: Instagram @lisa_frank

Ta tęczowa psychodela rodem z lat 90-tych to efekt współpracy Reebooka z Lisą Frank, znaną producentką totalnie zakręconych gadżetów dla dzieci i dorosłych i trzeba przyznać, że artystka z pewnością nie oszczędzała na kolorach i brokacie.

Kto wie, może w takich butach wreszcie zyskałabym szacunek na dzielni? 😉

-9-

Dziś wyjątkowo bonusowy punkt, bo czułabym się małym lokalnym zdrajcą nie wspominając o wydarzeniu, które zasługuje na szczególną uwagę. To wielkie święto miłośników żagli, które opanowały Szczecin na kilka sierpniowych dni w ramach finału regat The Tall Ships Races 2017. Pomimo mocno kapryśnej aury było magicznie, pięknie i mocno w biało-granatowe paski 😀 Wszystkim tym, którzy nie byli, nie dotarli lub zbojkotowali polecam pewną fotkę. Robi wrażenie.

 

A Was czym zaskoczył ten miesiąc?

N.


Dobrze było? W takim razie będzie super, jeśli udostępnisz post dalej, w końcu sharing is caring!

Poznaj też inne fajne teksty na blogu: