Wielka Ósemka Lutego’17

Nie myślcie, że zapomniałam. Z lekkim poślizgiem i w sporym niedoczasie, ale jest – Wasze ulubione podsumowanie minionego miesiąca pełne niespodzianek. Bo chociaż luty nie grzeszy długością, to z pewnością nadrabia rozrywkowym charakterem, a ten tegoroczny okazał się być wyjątkowo bogaty w emocje.

-1-

Czy wiecie, że joga …….. trafiła na listę dziedzictw niematerialnych UNESCO? Nieźle, co? Ta indyjska praktyka pozwalająca na zachowanie szczupłej sylwetki i zdrowego umysłu  znana jest już od czasów starożytnych, a teraz wszystkie niedowiarki  mają jeszcze jeden powód, by dać się namówić na próbne zajęcia. W sumie nic nie ryzykujecie, a jeśli okaże się, że to nie dla Was zawsze można przerzucić się na kubańską rumbę lub merengę, które również załapały się na UNESCO’ową listę 😉

-2-

Luty to czas kiedy sportowe marki zaczynają budzić się do życia i rozpoczynają walkę o tych wszystkich, którzy na wiosnę przypominają sobie, że dobrze byłoby zrzucić brzuszek. W końcu rzeźba sama się nie zrobi (a szkoda ;)). Tym razem moją uwagę przykuł Adidas i ich najnowsza kampania Creativity kierowana specjalnie do kobiet! Ba, co ja mówię, to nie zwykła kampania z jednym spotem, a cała armia spotów pełna kobiecych gwiazd sportu, z których każda reprezentuje inną dziedzinę i inne, kreatywne podejście do aktywności fizycznej. Naprawdę trzeba przyznać, że adidasowi eksperci spisali się na medal, a po obejrzeniu filmiku, aż chce się wskoczyć w sportowe buty:)

-3-

Pozostając w duchu sportu mamy wielkie powody do dumy! Nasza piękna lekkoatletka Joanna Jóźwik podczas mityngu Copernicus Cup w Toruniu w biegu na 800 m z wynikiem 1.59,29 pobiła halowy rekord Polski, co nie udało się żadnej innej biegaczce przez ostatnie 18 lat. Dla samej zainteresowanej małą wisienką na torcie może też być fakt, że jej czas jest również najlepszym w tym sezonie …..na świecie!

-4-

Trzeba to powiedzieć jasno, powoli nasz kraj wyrasta na ojczyznę architektowych perełek! Tym razem w konkursie Wallpaper Design Awards 2017 organizowanym przez kreujący trendy magazyn Wallpaper za najpiękniejszy budynek świata uznano Arkę Koniecznego projektu Roberta Koniecznego, będącego jednocześnie głównym mieszkańcem budynku (to jego dom :)). Autor na przestrzeni ostatnich kilku lat został laureatem wielu nagród, ale trzeba przyznać, że jego własny dom to arcyciekawa budowla. Ciekawe czy koniki też jego…

źródło: www.kwkpromes.pl

-5-

Czegoś nam tu w zestawieniu brakuje, hmm… a właśnie fotografii! Uwielbiam historie o odnajdywaniu pasji, więc tym razem przedstawię Wam Margaritę Karevą, która jeszcze niedawno była wziętą ekonomistką, która postanowiła porzucić tabelki i Excele na rzecz swojej pasji jaką jest robienie zdjęć. I to nie byle jakich, bo artystka za cel postawiła sobie zobrazowanie najsłynniejszych baśni i opowiadań ludowych Rosji, które uwielbiała jako mała dziewczynka. Jak na osobę stawiającą pierwsze kroki w nowym zawodzie, powiem wprost- efekty jej pracy po prostu wymiatają.

źródło: www.kareva-margo.ru

-6-

Nie da się ukryć, że w lutym oczy wszystkich wielkich kinomanów są skierowane na stolicę Niemiec i festiwal filmowy Berinale, który w tym roku był dla nas wyjątkowo udany! W polskie ręce trafiły aż cztery nagrody: Srebrny Niedźwiedź dla Agnieszki Holland za Pokot, Kryształowy Niedźwiedź dla Rafaela Kapelińskiego za film Butterfly Kisses, Baumi Script Development Award dla Kuby Czekało za scenariusz do filmu Sorry Polsko i wróżnienie Shooting Star 2017 dla młodziutkiej aktorki Zofii Wichłacz, która totalnie skradła serca widzów i jurorów swoimi rolami w Miasto 44 i Powidokach Andrzeja Wajdy. Czyżby nastała nowa złota era polskiego kina? Trzymam mocno kciuki!

-7-

Mieliście już okazję poznać duet ojca i syna czyli The Songaminute Man? Jeśli nie, koniecznie nadróbcie zaległości, przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze – panowie śpiewają naprawdę dobrze, po drugie – młodszy z panów jest nieziemsko przystojny i po trzecie, najważniejsze – ten duet powstał nie bez powodu. Ted McDermott cierpi na chorobę Alzheimera, która z każdym miesiącem atakuje coraz większą część jego wspomnień. Na szczęście staruszek nadal świetnie pamięta teksty ukochanych piosenek, dlatego też jego syn Mac postanowił wykorzystać miłość ojca do muzyki i ćwiczyć pamięć poprzez wspólne śpiewanie!  Nie spodziewał się jednak, że ich „ćwiczenia” zyskają taką popularność, a słuchacze postanowią pomóc w spełnianiu marzeń starszego pana i uruchomią zbiórkę na wydanie płyty The Songaminute Man. Jeśli też chcecie dołożyć własną cegiełkę, jeszcze macie szansę!

-8-

A jeśli jesteście fanami Justina Timberlake’a z pewnością zakochacie się w najnowszej tanecznej  interpretacji utworu Cry Me A River autorstwa  młodego choreografa Andrew Winghart’a, który z pomocą ultra utalentowanych tancerzy przenosi wszystkie emocje utworu na parkiet starego magazynu. Surowa sceneria i delikatność ruchu to połączenie idealne, nic więc dziwnego, że filmik zebrał już pół miliona wyświetleń.

A Wy jak oceniacie ten miesiąc? Wydarzyło się coś co wstrząsnęło Waszym światem, a może nadal nie możecie się otrząsnąć po zamieszaniu na gali Oscarów ;)? Swoją drogą, myślicie, że to była ustawka?

N.


Przeczytaj także: