Wielka Ósemka Listopada’17

Nie da się ukryć, czas zapierdzela niemiłosiernie. Wszyscy wokół zaczynają wywieszać światełka i wyciągać z szafy swetry z reniferem,ale, ale! Zanim na dobre damy się wciągnąć w świąteczną gorączkę trzeba jeszcze podsumować listopad!

Fakt było ciemno, chłodno i czasami zamiast deszczu dawało nam złem w twarz,  ale działo się też sporo fajowych rzeczy. Jeśli akurat to przespaliście, nie ma  sprawy – Wielka Ósemka Wam to wszyściutko zaraz wypunktuje!

-1-

Zaczniemy od mocnego tematu, bo to już blisko do końca 2017 i czasami warto sobie zadać to ważne pytanie: na co ja do cholery wydałam tyle w tym roku i gdzie się podziały moje oszczędności?

Jeśli i Wam jakoś dziwnie ubywa z konta, zajrzyjcie do Michała Szafrańskiego, który w świetnym stylu rozprawia się z najczęstszymi mitami finansowymi. Jako bonus dostaniecie też 20 patentów, na to jak ogarnąć własne finanse. W sumie warto zaryzykować, zwłaszcza, że skutki uboczne w postaci nadwyżki na koncie da się jakoś przełknąć 😉

-2-

Listopad to miesiąc, w którym ruszyło sporo kampanii reklamowych związanych z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które startują w lutym 2018. Przyznaję sporo spotów ma w sobie ducha walki, ruch i dynamikę, ale Proctor&Gamble wygrał wszystko stawiając na to, co najważniejsze – emocje.

I szczerze mówiąc trudno nie przyznać im racji, bo w końcu za każdym, nawet najlepszym sportowcem świata, stoi mama, która najczęściej jako pierwsza widziała w nim mistrza.

-3-

Czy znacie chociaż jedną osobę, która nie lubi Toma Hanksa? Ten gość to fenomen! Z wyglądu totalnie przecięty, a z charakteru facet, którego bez wahania zabrałoby się tak samo chętnie na obiad u babci, co na całonocną posiadówkę przy piwku. Osobiście uwielbiam go w każdej z ról, których ma kilkadziesiąt. A teraz doszła kolejna i to całkiem zaskakująca, bowiem Tom postanowił wydać książkę!

Jeśli, więc szukacie prezentowych inspiracji to Kolekcja nietypowych zdarzeń może okazać się strzałem w dziesiątkę! A tych nieprzekonanych odsyłam do artykułu, gdzie poznacie 5 filmowych powodów, dla których warto przeczytać tę książkę.

-4-

Zaskoczę Was – pomimo faktu, że cosplay jest w Polsce bardzo niszową rozrywką, to właśnie nasz kraj może pochwalić się jedną z najzdolniejszych cosplayerek na świecie! Justyna Sosnowska, znana jako Sosenka, to totalnie wymiata w świecie charakteryzacji i wcielania się w bajkowe postaci, a efekty jej pracy śledzi ponad 300 tysięcy fanów na całym świecie!

źródło: FB @sosenka.official

Całkiem nieźle jak na osobę, która zaczęła swoją przygodę z tą branżą zaledwie 3 lata temu co?

-5-

Nowe filozofie życia to ostatnio modny temat, nic więc dziwnego, że co jakiś czas słyszymy o kolejnym rewolucyjnym sposobie na życie. Przerabialiśmy już duńskie hygge, japońskie ikigai i szwedzkie lagom, ale to co mają dla nas Finowie to zupełnie coś innego!

Otóż kochani ludzie Północy postanowili olać ciepłe koce czy nastrojowe światełka i postawili na coś bardziej dla dorosłych.  Kalsarikännit to nurt dla wszystkich tych, którzy prawdziwą radość czerpią z pozostania w domu i delektowania się winem w samej bieliźnie!

I nie, nie wkręcam Was, bo to właśnie taką czynność opisuje to mega skomplikowane fińskie słówko. Swoją drogą duża ilość wina to chyba jedyna opcja, żeby to wymówić.  Ciekawe tylko czy w Laponii też się kierują tymi samymi zasadami…widok Mikołaja w samych gatkach z butelką w ręce i elficą w skąpym bikini mógłby lekko nadwyrężyć psychikę co niektórych 😉

-6-

Od dziś niemożliwe nie istnieje! Najnowsze trendy kulinarne postanowiły zagiąć rzeczywistość i połączyć 2 rzeczy, za które miliony kobiet dałyby się pokroić – kubek porządnej kawy i brokat ;P Przed Wami pierwsze na świecie brokatowe cappuccino, które podobno całkiem dobrze smakuje. A ja się pytam, czy taka dawka kofeiny pomoże mi odnaleźć wewnętrzny blask?

źródło: instagram @coffeebydibella

-7-

To nie tajemnica, że jestem kochliwa jeśli chodzi o sztukę i grafikę, ale Chad Knight, na którego prace natrafiłam niedawno to zupełnie inna historia. Tu nie ma mowy o lekkim zauroczeniu. Jego projekty to prawdziwy majstersztyk, do którego opisu może braknąć słów. Te obrazy chłoniesz bowiem nie tylko oczami, ale i duszą, za każdym razem odnajdując dla siebie coś wyjątkowego. A jak jest z Wami?

źródło: instagram @chadknight

-8-

Na zakończenie jeden z najlepszych filmików zachęcających do rekrutacji ostatnich lat i to w wykonaniu policji z Nowej Zelandii! Tego nie da się opisać, to po prostu trzeba zobaczyć! Sceny akcji lepsze niż w niejednym filmie, do tego świetna obsada, mnóstwo humoru i  genialne ujęcia 😀 Takie spoty reklamowe to ja mogę oglądać non stop!

 

A jaki był Wasz listopad? Wypełniony gorącą herbatą i chwilami pod kocem czy raczej pełen nowych wrażeń? Czekam na Wasze małe i duże okrycia, które chętnie dodam do listy.

N.


Sharing is caring także zróbcie mi niespodziankę i podajcie post dalej! Obiecuję się odwdzięczyć fajną treścią w pozostałych postach 😉