Wielka Ósemka Listopada’16

Ten miesiąc był wyjątkowy, a nowych super linków i notatek miałam tyle, że rozważałam już zmianę nazwy cyklu 😉 Po ostrej selekcji i wewnętrznych rozterkach w końcu wywróżyłam z wosku poniższy wybór, ale już się zamykam i nic więcej nie mówię, bo Wielka  Ósemka już czeka!

-1-

Nie wiem jak Wam, ale mi zawsze serducho się raduje jak widzę ludzi robiących to, co kochają. A jak już to COŚ związane jest ze słodkościami, to jestem kupiona na całej linii. Nie inaczej jest w przypadku młodego Włocha, którego konto odnalazłam niedawno na Instagramie. Otóż Matteo jest cukiernikiem i na swoim profilu wrzuca fotki swoich wypieków. Niby nie on pierwszy, ale wystarczy spojrzeć na zdjęcia, a micha od razu się cieszy, bo pomysłowość, precyzja i ogromne poczucie humoru aż z nich kipią! Takie to fajne, że prawie żal jeść.

notesfromnorthwest_wielka_osemka_listopada_matteo

źródło: profil idolcidigulliver na Instragramie

-2-

Mówiłam Wam, że Allegro wymiata po całości? Pewnie nie raz, ale  jeśli nadal nie jesteście przekonani koniecznie obejrzyjcie ich najnowszą produkcję z serii Legendy Polskie. Tym razem postanowili odświeżyć historię Bazyliszka i powiem tak – totalny odjazd! Szczególny szacun za świetne dialogi i rewelacyjnie dobrany duet aktorski Pawła Domagały i ostatnio nieco zapomnianego Olafa Lubaszenki, którego w tym filmie można by jeść garściami.

-3-

Marzyło Wam się kiedyś by być w dwóch miejscach jednocześnie? No cóż…jeśli lubicie nurkować to jest to całkiem możliwe do osiągnięcia. Wystarczy wziąć przykład z 27-letniego instruktor pływania Scotta Fitzsimmonsa i polecieć na Islandię. To właśnie tam znajduje się wyjątkowe miejsce – Silfra, gdzie zderzają się ze sobą dwie płyty tektoniczne Euroazji i Ameryki Północnej, a granica między nimi wypełniona krystalicznie czystą wodą pochodzącą z lodowca jest tak mała, iż pozwala dotykać dwóch kontynentów w tym samym czasie! Fajnie? To musicie się spieszyć, każdego roku płyty oddalają się od siebie o 2 cm. No chyba, że gracie w kosza i macie naprawdę długie ręce 😉

notesfromnorthwest_wielka_osemka_listopada_islandia

źródło: profil The New York Lines na Twitterze

-4-

Na ten film trafiłam przypadkiem i od razu postanowiłam, że muszę się nim z Wami podzielić. Pewnie, że temat miłości był wałkowany na milion sposobów i trudno tu o coś nowego, a jednak ta produkcja z pewnością nie jest sztampowa, a jej twórcy przypominają nam w bardzo piękny i wzruszający sposób na czym tak naprawdę polega to uczucie. I wcale nie za pomocą stereotypowych obrazków i słów, a gestem i troską.

-5-

Zastanawialiście się kiedyś, jakby by to było, gdyby ludzie mieli…..ogony? Jeśli tak, walcie jak w dym na stronę Mr Tail, bo właśnie tam znajdziecie swój wymarzony prezent na tegoroczne Święta! I nie, nie żartuję, ta polska firma zajmuje się produkcją totalnie wyczesanych ogonów we wzorach i kolorach, które zadowolą najbardziej wybredne ogonolubne gusta.

notesfromnorthwest_wielka_osemka_listopada_mrtail

źródło: profil Mr. Tail na FB

-6-

Jeśli myślicie, że w reklamie wykorzystano już wszystko  z chęcią Was zaskoczę, chociaż nie osobiście a za sprawą chińskiego serwisu Alibaba, podbijającego świat zakupów online. Z okazji tegorocznego Dnia Singla (11 listopada), będącego też dniem zakupów firma przygotowała wyjątkowy i naprawdę genialny w zamyśle spot. Jak najlepiej zareklamować produkty? Używając słów i zwrotów, które zna każdy, a w tym wypadku sloganów największych światowych marek. Kto by pomyślał, że takie to proste.

-7-

Sporo się działo w tym miesiącu wokół naszej pięknej Filharmonii! Nie dość, że została gwiazdą świątecznej kampanii Canal+, to jeszcze nakręcili o niej film! No dobra, może to nie film, za to patrzy się na to z przyjemnością – Panorama lotnicza 360 z nocnego Szczecina w wykonaniu firmy Aeropix naprawdę robi wrażenie. A Filharmonia? Jak zawsze cudna i na pierwszym planie.

-8-

Serial Gra o Tron to istny fenomen nie tylko pod względem oglądalności, ale także swojego wpływu na cały świat popkultury. Jeśli śledzicie dzielnie losy bohaterów, z pewnością zauważyliście, że wino jest nieodłącznym atrybutem wielu z nich. Nie trzeba było zatem długo czekać na odpowiedź rynku i oto są! Krwisto czerwone i chłodno białe trunki rodem z powieści George’a R.R. Martina, które z pewnością podbiją podniebienia najwierniejszych fanów. I chociaż szczegóły są jeszcze owiane tajemnicą, to plotka głosi, że pierwsze butelki powędrują do sprzedaży już na wiosnę. Będzie więc sporo czasu, by nacieszyć się smakiem Siedmiu Królestw jeszcze przed premierą finałowej serii. A więcej o serialach znajdziecie w wpisie Seriale do pary – idealne propozycje na wspólne wieczory.

notesfromnorthwest_wielka_osemka_listopada_wino_gra_o_tron

źródło: www.foodandwine.com

 

A Wam jak minął miniony miesiąc? Sporo w nim było inspiracji i wariacji, czy może postawiliście na leniuchowanie z książką i kubkiem herbaty w ręku? A może macie swoje własne mniejsze lub większe odkrycia sezonu? Dajcie znać, w końcu razem możemy poszerzyć listę 🙂

N.


Przeczytaj także: