Wielka Ósemka Listopada

Podsumowanie tego miesiąca nie było łatwe. Ciężko mówić o pozytywnych emocjach, gdy w głowach nadal tkwią nam obrazy z zamachów w Paryżu. Takie wydarzenia wytrącają z równowagi i zaburzają porządek naszego świata. Tym samym człowiek zaczyna doceniać  swoje życie, ludzi, którzy go otaczają, zdarzenia, których jest częścią. Zdaje sobie sprawę, jak ważne są dla niego z pozoru błahe sytuacje. Może to naiwne, ale wierzę w to, że jednym ze sposobów na sprzeciwienie się terrorowi jest pokazanie, że nadal pozostajemy wierni swojej codzienności, nadal chodzimy do szkoły, pracujemy, biegamy, jeździmy na łyżwach, czy słuchamy muzyki. Wierzę także, że dobra energia zawsze zwycięży tę złą, dlatego dziś, w podsumowaniu listopada też będzie pozytywnie.

Fani długo czekali na kolejną płytę, ale było warto! Drugi krążek Dawida Podsiadło pt. Annoyance and Disappointment zadebiutował 6 listopada i z miejsca podbił serca melomanów w całym kraju. Płyta jest odważniejsza, bardziej zróżnicowana stylistycznie, a wokalista momentami pozwala sobie na małe eksperymenty muzyczne i trzeba przyznać – naprawdę udane! Pozycja godna uwagi i przy okazji świetny pomysł na Mikołajkowy prezent 🙂

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów piłki ręcznej! Decyzją Komitetu Wykonawczego Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej Polska i Szwecja wspólnie zorganizują finały Mistrzostw Świata w 2023 roku! Chociaż większość szczegółów owianych jest jeszcze tajemnicą i nie znamy dokładnego organizacyjnego podziału turnieju pomiędzy oba państwa, to według plotek największe szanse na organizację meczy w Polsce mają: Gdańsk, Łódź, Gliwice i Katowice. Szykują się spore emocje.

Coś dla ludzi o mięśniach ze stali! 10 listopada ruszyły zapisy na Triathlon Szczecin 2016, który odbędzie się dokładnie 3 lipca przyszłego roku. Trzecia edycja to trzy trasy do wyboru: – sprint (28km), ćwiartka (56,5km) i średni (112,95km). Na szczęście do startu zostało równo siedem miesięcy, także jest jeszcze troszkę czasu na wybór dystansu 😉

Czujecie jesienny spadek energii i nie macie na nic ochoty? Wystarczy, że zobaczycie pewien niesamowity remix, a nóżki same zaczną podrygiwać, a bioderka chodzić na prawo i lewo. O czym mowa? Jeden z największych hitów tego roku, Uptown Funk Marka Ronsona i Bruno Marsa doczekał się nowej wersji, wypełnionej gwiazdami i  scenami z ponad 66 największych filmów Złotej Ery Hollywood. Fred Astaire, Shirley Temple, a nawet Frank Sinatra tańczący szaloną choreografię w rytmie funky?  Zajrzyjcie TUTAJ, tego nie można przegapić.

Szaleństwo związane z premierą kolejnej części sagi Gwiezdnych Wojen zaczęło się na całego. Gdzie się nie rozejrzymy, atakują nas postacie z kultowej serii, pełno ich na sklepowych półkach, w reklamach czy nawet na stacji benzynowej.  Kreatywność wielbicieli nie zna granic, tym bardziej cieszy sukces młodego Polaka, którego fotki podbiły Internet! Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda codzienne życie Lorda Vadera, zajrzyjcie koniecznie pod TEN link. I niech moc będzie z Wami!

Kolejny punkt programu jest jednym z moich ulubionych. Wielokrotnie już udowadniałam, że mam wyjątkową słabość do dobrze przemyślanych kampanii reklamowych, a zbliżające się Święta są czasem, który obfituje w  prawdziwe perełki! Reklamy często pojawiają się już w listopadzie i w tym roku, nie było inaczej. Ja wybrałam trzy najbardziej mnie poruszające:

Numer 1 – Cudowna, wzruszająca historia o samotności, w wykonaniu brytyjskiej sieci domów towarowych John Lewis, znanej od lat z niesamowitych projektów świątecznych.

Numer 2 – Przeurocza animowana opowieść z podobnym przesłaniem, dotycząca Świątecznej Loterii Hiszpańskiej.

Numer 3 – A na deser nasza rodzima produkcja prosto z Allegro, bardzo pozytywna, a jednocześnie nie wiadomo kiedy, wyciskająca łezkę 😉

Allegro nie przestaje zadziwiać. Dopiero wspominałam ich tegoroczną świąteczną reklamę, a tu kolejna filmowa niespodzianka. Największa platforma transakcyjna w Polsce postanowiła zachęcić rodaków do powrotu i ponownego odkrycia staropolskich legend i baśni. Brzmi dziwacznie? Być może, ale jeśli połączy się najnowsze technologie, zaprosi do współpracy najlepszych polskich twórców filmowych i aktorów, to może wyjść z tego naprawdę interesujący projekt. Jako pierwszy swoją premierę miał SMOK, film oparty na historii Szewczyka Dratewki. Dla tych nie do końca przekonanych do nowoczesnych adaptacji, dodam tylko, że na ekranie zobaczyć możemy m.in. Jerzego Stuhra, zaś za reżyserię i efekty specjalne odpowiada fenomenalny Tomasz Bagiński.

Na zakończenie coś dla tych, którzy kochają życie w biegu. Właśnie dla nich marka Adidas rozpoczęła niedawno projekt, dzięki któremu odwiedzający Nowy Jork nie muszą już wybierać pomiędzy zwiedzaniem czy bieganiem – mogą połączyć obie te aktywności! Jednak inne części globu nie zostają w tyle, a  podobnych inicjatyw pojawia się na mapie coraz więcej. Jeśli np. wybieracie się w najbliższym czasie do Edynburga czy naszej pięknej Warszawy, z łatwością odnajdziecie na FB grupy, które organizują tego typu wycieczki. To świetna alternatywa dla wszystkich aktywnych przy planowaniu przyszłorocznych wakacji lub długiego weekendu. A kto wie, byś może na wiosnę podobny projekt pojawi się także na ulicach naszego miasta?

Pozytywnego weekendu.

N.