Wielka Ósemka Lipca’17

Pierwszy miesiąc wakacji za nami i chociaż deszcz nie odpuszczał to pod kątem linków, wydarzeń i nowości było naprawdę gorąco! Nieważne więc czy na plaży czy w domu, czas usiąść wygodnie, złapać mojito w dłoń i zabrać się za Wielką Ósemkę Lipca!

-1-

Na początek z grubej rury, czyli w stylu Joanny Pachli z bloga Wyrwane z Kontekstu. Tym razem Aśka upolowała genialny Instagramowy profil Calorie Brands, który przyda się zwłaszcza tym, którzy jeszcze walczą o boską figurę przed urlopem.

Trzeba przyznać, że daje do myślenia. Ciekawi? Zajrzyjcie do wpisu Calorie Brands: Nie patrz, bo zapłaczesz. Tylko uwaga! Grozi prawdziwym rykiem!

-2-

Lipiec to jedna wielka, niekończąca się fiesta dla wszystkich fanów ostrego pedałowania! Nie dziwi więc fakt, że Škoda jako oficjalny partner Le Tour de France zaserwowała nam genialny spot, pokazujący piękno tego sportu. Zresztą nie trzeba od razu mieć czarnego pasa w górskich podjazdach, bo każda rowerowa wyprawa, nawet na starej damce, jest równie przyjemna i równie ważna!

-3-

Lubicie nacieszyć oko niebanalnymi zdjęciami? Poznajcie mega kreatywną parę, która wynajduje na całym świecie najbardziej wzorzyste tła i zamienia je w świetny plan zdjęciowy! Spora dawka humoru i talent w każdym z dziesiątek ujęć! A może sami znacie miejscówki w okolicy, które nadałyby się na taką sesję?

źródło: Instagram @anniset

-4-

Wiecie jaki kolor jest najpiękniejszym na świecie? Producent papieru z Londynu, firma GF Smith postanowiła znaleźć odpowiedź na to pytanie i zaprosiła do internetowej ankiety kilkadziesiąt tysięcy osób z ponad 100 krajów. Większość badanych osób wskazało kolor Marrs Green łączący w sobie głęboką zieleń i kolor morski, a wyniki ogłoszono zrzucając nad angielskim miastem Hull tysiące karteczek w tym kolorze.

źródło: Instagram @gfsmithpapers

Jeśli ktoś nadal miał wątpliwości czy to jego odcień, organizatorzy otworzyli również sklep z ubraniami i gadżetami tylko i wyłącznie w zwycięskiej barwie. Hmm, może to przypadek, ale ciekawe kto ma podobne tony w swoim logo? 😉

-5-

Marki sportowe prześcigają się w pomysłach na promocje, ale najnowsza akcja Reebok to istny strzał w dziesiątkę! Od niedawna w firmowym sklepie Reebok Fit Shop przy placu Trzech Krzyży w Warszawie możecie dokonać nietypowej transakcji płacąc za swoje zakupy …wysiłkiem fizycznym! Wystarczy, że zdecydujecie się wylosować sportowe zadanie i wykonacie je, a otrzymacie w zamian specjalną walutę Delta, która pozwoli Wam pomniejszyć rachunek aż o ¼!

źródło: FB Reebok Fit Shop

Deltowe banknoty przedstawiają ambasadorów akcji takich jak Joanna Jędrzejczyk, Andrzej Wrona czy Karol Kłos, ale największą zachętą do podjęcia próby jest adrenalina i dreszczyk rywalizacji. I chyba o to w sporcie chodzi najbardziej 🙂

-6-

Fotografia ma wiele twarzy, ale nie da się ukryć, że od kilku lat coraz większą rolę odkrywają w niej drony. Można się z tym zgadzać, można walczyć, fakt jest taki, że te latające bestie pozwalają twórcom uzyskać kadry i dotrzeć do miejsc, o których mogli wcześniej jedynie marzyć. Konsekwencje są dwie: 1. Powstają boskie foty i 2. Powstają konkursy na boskie foty.

Jednym z nich jest International Drone Photography Contest zorganizowany w tym roku po raz czwarty przez serwis Dronestagram (kreatywna nazwa co?), we współpracy z największymi z branży jak National Geographic czy Kodak Pixpro, dzięki któremu mamy okazję nacieszyć oczy takimi właśnie genialnymi zdjęciami.

źródło: dronestagr.am

-7-

Jako, że wypada być na czasie mam dla Was najnowsze trendy z Instagrama. Niestety mierny ze mnie materiał na szafiarkę, bo całą swoją uwagę skupiłam na dziele sztuki kalifornijskiej lodziarni Sweet Cup – tęczowych, lodowych tacos!  Swoją drogą kiecka może pasować lub nie, a takie cudeńko zawsze leży idealnie w dłoni 😀 Oj, spałaszowałabym, że hej!

źródło: Instagram @sweetcup_oc

-8-

Na koniec chciałam Was zostawić w towarzystwie kogoś wyjątkowego – Joanny Mazur, złotej medalistki w biegu na 1500 m na Mistrzostwach Świata. A gdybym dodała, że Asia wygrała ten dystans chociaż nie widzi? Szok? To wszystko prawda!

Razem ze swoim przewodnikiem Michałem Sawickim totalnie zawojowała Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych i ani myśli się zatrzymywać. Jak tego dokonała?

O odnajdywaniu siły do walki i swojej drogi do szczęścia opowie Wam sama Asia w filmie Wacława Klocka pt. Wyjątkowa. Warto obejrzeć.

 

A Wam jak minął lipiec? W  towarzystwie biurowych obowiązków czy może na słodkim nic-nie-robieniu?

N.


I jak wrażenia? Jeśli się podobało, zostaw kilka słów w komentarzu lub daj łapkę w górę.  Ale to nie wszystko, na blogu jest też sporo innych, fajowych postów: