Wielka Ósemka Kwietnia’17

Trzeba przyznać – Majówka nie rozpieściła nas w tym roku pogodą. Postanowiłam więc przejąć pałeczkę i na otarcie łez wrzucić Wasz ulubiony cykl na blogu. Przed Wami pełna frajdy Wielka Ósemka Kwietnia, która mam nadzieję zwiastować będzie przykręcenie kurka z deszczem i odrobinę porządnej wiosny!

-1-

Zaczniemy mocno, bo ta dziewczyna ma totalnie unikalny i ujmujący talent. Mowa o Melissie McCraken, malarce, która zamienia muzykę w obrazy. I to dosłownie! Melissa cierpi na rzadką chorobę neurologiczną zwaną syneztezją, która dotyka zaledwie  4% ludzkości. A dokładniej na jej odmianę –chromostezję, dzięki której spontanicznie i niezamierzenie podczas słuchania muzyki widzi kolory i barwy. Ta unikalna zdolność oraz zamiłowanie do rysunku sprawiły, że 26-latka postanowiła „sportretować” ulubione utwory i zamienić je w dzieła sztuki. Efekty? Wręcz genialne!

Swoją drogą, próbowaliście kiedyś wyobrazić sobie jak wygląda muzyka?

obraz na podstawie utworu Julia Johna Lennona

źródło: www.melissasmccracken.com

-2-

Marzyliście kiedyś o lataniu w przestworzach? A o pływaniu? Jeśli na oba pytania  odpowiedź brzmi TAK, to pora obrać kierunek na Teksas Złotko! Właśnie tam na 42 piętrze(!) pewnego apartamentowca postanowiono wystawić nerwy gości na niezłą próbę i udostępniono basen ze szklaną podłogą! Jak widać w Stanach pływanie stoi na naprawdę wysokim poziomie 😀

-3-

A teraz literacka petarda dla wszystkich fanów polskiego kryminału czyli świetny wywiad Łukasza Kotkowskiego ze Spider’s Web z bijącym ostatnio rekordy popularności Remigiuszem Mrozem. Warto przeczytać, bo młody pisarz naprawdę potrafi zaskakiwać. Wiedzieliście na przykład, że posiada alter ego z Wysp Owczych – Ove Løgmansbø, na którego koncie jest już 3 tomowa seria kryminałów? No właśnie, ja też nie 🙂

-4-

No to pora na wyznanie. Kiedy Pan eM pokazał mi to cacko po raz pierwszy , zakochałam się z miejsca i natychmiast! I tak, wiem, wszyscy właściciele sprzętu z jabłkiem w tle będą wieszać na mnie psy, ale ja chętnie wzięłabym w obroty nowe dziecko Microsoftu 😛 Piękna linia, mega koncepcja, kilka genialnych rozwiązań i mogę rysować po ekranie! Czego chcieć więcej?

-5-

Nigdy nie przypuszczałam, że bomby to coś dobrego, a jednak gdy połączyć technologię wojenną z ekologią, mogą powstać naprawdę bombastyczne pomysły! I tak też się dzieje, chociaż na razie tylko na terenie Azji. To właśnie w tej części świata wykorzystuje się zrzucane z powietrza eko-pociski do zalesiania kolejnych terenów i to naprawdę z niezłym efektem. Tak sobie myślę, może jakaś zrzutka na myśliwiec i mała zemsta za to całe lex Szyszko?

-6-

A jak tam u Was ze szczęściem? Jeśli nadal macie ochotę coś podrasować może warto poddać się modzie i skierować swoją uwagę w kierunku duńskiego hygge, na punkcie którego przez ostatnie kilka miesięcy  zdążyła oszaleć połowa Internetu. Można też spróbować nieco inaczej, ale nadal po duńsku. Jak? Obejrzyjcie najnowszą reklamę Carlsberga i poznajcie prawdopodobnie prawdziwy sekret Duńczyków na bycie najszczęśliwszą nacją świata;)

-7-

To, że uwielbiam dobre kampanie reklamowe wiecie już dobrze, a takie, które robią coś dobrego i zachęcają do adopcji zwierząt kupują mnie z miejsca! Nie inaczej jest w przypadku najnowszego projektu organizacji World For All Animal Care And Adoptions pt. There’s is always room for more. Adopt,  która udowadnia, że prostota i pomysł to często najważniejsze składniki udanej reklamy. A jeśli dodamy jeszcze duet w postaci fotografa Amola Jadhava i dyrektora artystycznego Pranava Bhide dostaniemy zdjęcia i plakaty, obok których nie da się przejść obojętnie. A wszystko z klasą i wielką miłością do zwierzaków. Brawo!

 

 

źródło: theinspiration.com

-8-

Na koniec news, który z pewnością poprawi Wam humor! Otóż według najnowszych doniesień brytyjskich naukowców  picie szampana służy zdrowiu i chroni nasz cenny mózg przed wieloma chorobami takimi jak demencja czy Alzheimer. Chyba nie ma co ryzykować, więc wniosek nasuwa się sam – kieliszki w dłoń i Wasze zdrowie!

 

A jak wypada Wasze podsumowanie miesiąca? Jeśli  macie ochotę dodać coś do listy, dajcie znać w komentarzach, a jak nie, to wracamy do sączenia bąbelków, bo w końcu, co jak co, ale zdrowie najważniejsze 😉

 

N.


Zerknij także na inne posty: