W poszukiwaniu pasji czyli lista totalnie kreatywnych blogów cz.II

Podobno ludzki mózg przez całe życie potrzebuje ciągłej stymulacji i nowych bodźców – inaczej z nudów się kurczy! No dobra, może lekko nagięłam tę teorię, ale chyba przyznacie, że próbowanie czegoś nowego może być niezłą frajdą! W końcu nic tak nie pobudza jak nowa zajawka! Ci, którzy do mnie od czasu do czasu zaglądają z pewnością zauważą, że kiedyś już podjęłam ten temat i.. mają rację!

Za to dziś, w ramach akcji wybudzania z jesiennego marazmu, wrzucam Wam kompletnie nową, jeszcze gorącą, drugą odsłonę listy totalnie kreatywnych blogów!

notesfromnorthwest_jak_znalezc_pasje_2_hobby-min

Tym razem do zacnego grona dziewięciu super miejsc w sieci trafiły blogi kompletnie odmienne, stricte artystyczne lub z pozoru lekko z kosmosu.

Stałe na liście jest tylko jedno. Każdy blog stworzony jest z pasji i pasją zaraża, bo postanowiłam udowodnić, że kreatywność nie ma granic, a hobbistycznego bzika można dostać na każdy temat! Nawet tabelek rzeźbionych w Excelu. Podobno.

To co, bierzemy listę w obroty i spuszczamy bestie kreatywności z łańcucha? 😉

LISTA 9 TOTALNIE KREATYWNYCH MIEJSC W SIECI

notesfromnorthwest_jak_znalezc_pasje_2_zenja

Zaczynamy z mocnego C w towarzystwie Kasi i jej przekolorowego bloga Zenja.pl. Jeśli kochasz się w pięknie wykaligrafowanych literach, niebanalnej grafice i jesteś maniaczką porządnej dawki kawy, u Kasi poczujesz się jak w domu. Uwaga tylko na nisko przelatujące różowe flamingi!

notesfromnorthwest_jak_znalezc_pasje_2_mavelo

Blog Weroniki to miejsce pełne ciepła i fajnej energii, do którego po prostu lubi się wracać. Tematem przewodnim jest grafika i DIY, ale znajdziesz tu również sporo treści lifestylowych, rozwojowych i 4 boskie zwierzaki!

notesfromnorthwest_jak_znalezc_pasje_2_manufakturaradosci

Ten blog musiał znaleźć się na liście. To pełne inspiracji i naprawdę fajnych tekstów miejsce, w których autorka Małgosia zaraża radością i pasją do życia. Polecam zwłaszcza na spadki formy – aplikacja 2-3 tekstów i poprawa gwarantowana 😉

notesfromnorthwest_jak_znalezc_pasje_2_calm_station

Masz czasami ochotę rzucić wszystko w cholerę i mieć w końcu święty spokój? No to ziuu – zapraszam do Matyldy, autorki najbardziej spokojnego i zrównoważonego miejsca w sieci 😉 Tu z pewnością znajdziesz wyciszenie, sporo wartych uwagi książek, odrobinę psychologii i przepis na to jak nieco zwolnić i odnaleźć swój własny rytm życia.

Czy pupil może być Twoim hobby? Ekipa z Zamerdanych udowadnia, że hau yeah! To miejsce idealne dla wszystkich wielbicieli czworonogów, pełne wskazówek dotyczących życia z psem, szkoleń, pomysłów na wspólną zabawę i wyprawy. Zresztą wystarczy jedno wejście na stronę, a psiaki autorki skradną Ci serce 😉

Jesteś typem osoby, której nic tak nie poprawia nastroju jak planowanie kolejnej wyprawy? W takim razie Travelicious to Twoje miejsce w blogosferze. Kasia i Kuba to para, dzięki której odkryjesz rewelacyjne miejscówki na weekend w kraju, poznasz miejsca warte odwiedzenia podczas dalekiej podróży, dostaniesz pakiet porad przed wyjazdem, a nawet cały przewodnik! A wszystko ubrane w piękne, pełne pasji zdjęcia. Z wrażenia zaczniesz pakować walizki 😉

notesfromnorthwest_jak_znalezc_pasje_2_magdalenamizera

A propos zdjęć – jeśli kochasz się w pięknych kadrach, koniecznie odwiedź bloga Magdaleny Mizery, która przeciągnie Cię na jasną stronę fotografii. Znajdziesz tu mnóstwo wskazówek, porad, kulisy życia fotografa, a nawet kurs online! Zobaczysz, nim się obejrzysz Twój aparat pójdzie w ruch!

Czy pieniądze mogą być pasją? Oczywiście, że tak! A oszczędzanie? Michał Szafrański udowadnia, że jak najbardziej! Jeśli finanse to Twoja działka, z pewnością docenisz porady autora. Za to dla wszystkich tych, których świnka skarbonka padła z głodu, a domowe finanse kojarzą się z czarną magią ten blog to pozycja obowiązkowa! Wystarczy kilka tekstów, parę podcastów a obudzi się w Was finansowy ninja!

notesfromnorthwest_jak_znalezc_pasje_2_warszawskibiegacz

Nie potrafisz usiedzieć w miejscu i ciągle Cię nosi? Warszawski Biegacz, czyli Bartek Olszewski ma na to radę. Zrzuć jeansy, wskakuj w sportowe buty i odkryj  z nim pasję do biegania! A jeśli pierwsze kroki w tej dyscyplinie masz już za sobą, z pewnością w osobie autora rozpoznasz jednego z najlepszych światowych biegaczy ostatnich edycji biegu Wings for Life. Więcej rekomendacji chyba nie trzeba – marsz na trening!

 

No powiem Wam, że z rozpiętością tematyczną poszliśmy na całość! Futrzaki, kasa, wypasione grafiki, a nawet bieganie! Chyba w końcu udało mi się przyrządzić taki koktajl z haseł, że statystki oszaleją 😛 Ale jeśli macie ochotę iść jeszcze dalej i poznać innych pasjonatów z sieci, koniecznie kliknijcie poniżej i sprawdźcie pierwszą część zestawienia:

LISTA TOTALNIE KREATYWNYCH BLOGÓW CZ.I

A potem …do dzieła!

N.


Chcesz się przekonać, co mnie pasjonuje? Zajrzyj do poniższych postów i …podaj je dalej!