Twoja Lista Przebojów czyli jak podsumować 2016

Wiem, wiem, to wkurzające. Ledwo się ockniemy ze świątecznego szaleństwa, a już z każdej strony informują nas, że oto trzeba zacząć podsumowywać i rozliczać wszystkie nasze wzloty i upadki Anno Domini 2016. Człowiek może dostać lekkiego skrętu nadwyrężonych kiszek myśląc o tym, jak raptem kilka miesięcy temu bojowo spisywał swoje plany na totalną życiową rewolucję i porównując je z nie zawsze efektownymi wynikami. Patrzy wtedy ten biedny człowiek na innych: znajomych, rodzinę, kuzynkę czy sąsiadkę i nagle okazuje się, że wszyscy wokół mieli totalnie wyczesany rok i wszystkim się wszystko udało. Wszystkim tylko nie człowiekowi, bo przecież Fejsbuk nie kłamie. A ja Wam powiem, że czasem odrobinę kłamie.

Ten rok nie był łatwy, słodki i przyjemny, a bardziej wielowymiarowy. Owszem były naprawdę świetne chwile, a także te, gdy miałam ochotę wszystko rzucić w ….powiedzmy kąt. Momenty cudnej beztroski i te ciężkiej harówki, godziny szczęścia i chwile ryku w poduchę. Był czas łapania wiatru w żagle i czas obrywania po tyłku. I gdy tak to wszystko dodaję, rozmyślając co mądrego powinnam Wam powiedzieć na koniec roku, dochodzę do wniosku, że tylko jedno – to normalne.

notesfromnorthwest_podsumowanie_mysli

To normalne, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego. Że połowa naszych planów spali na panewce, że niektóre z pomysłów będziemy zmuszeni odłożyć na słynne „później”, że nie wszystko pójdzie jak byśmy tego chcieli, a los rzuci nam kilka niezłych kłód pod nogi.  Każdy z nas tak ma, każdy. Ba! Powiem Wam więcej, nawet Ci wszyscy od pięknych profili na  Instagramie tak mają. Serio, serio.

Najważniejsze jednak, by nie dać się tym wszystkim kłodom przytłoczyć i wgnieść w ziemię. Lepiej jest na france wskoczyć  i wykorzystać jako turbo doładowanie do działania! Myślicie, że zwariowałam? Być może, ale zawsze jest szansa, że to będzie przygoda Waszego życia!

notesfromnorthwest_podsumowanie_kloda

Zatem głowy do góry, nieważne jeśli w przemijającym roku mieliście drobne potknięcia, jeśli nie udało Wam się zrealizować wszystkich założeń lub tym bardziej spełnić oczekiwań innych. Ważne byście Wy sami zdali sobie sprawę, że to wszystko to pierdy, że  o wpadkach da się zapomnieć, postanowienia da się przesunąć na 2017, a oczekiwania…no cóż.. niech się martwią Ci, którzy je mają 😉 A przede wszystkim byście w szaleństwie oblepiania ciała brokatem i wycinania konfetti znaleźli moment na rzecz ważną. Bardzo.

Na spisanie Waszej, mega czaderskiej  listy najfajniejszych, najbardziej radosnych, śmiesznych, pełnych wzruszeń i pozytywnych emocji rzeczy i chwil w tym roku. Takiej własnej listy życiowych przebojów, które warto mieć w pamięci.

To co? Gotowi? Kartka, długopis w dłoń i do dzieła!

notesfromnorthwest_podsumowanie_lista

 

LISTA NUMERÓW JEDEN 2016

Twoja Najlepsza Chwila w 2016

…………………………………………………………………

Twoja Najbliższa Osoba 2016

…………………………………………………………………

Twoje Najulubieńsze Miejsce 2016

…………………………………………………………………

Twoje Najpyszniejsze Coś 2016

…………………………………………………………………

Twoja Niezapomniana Przygoda 2016

…………………………………………………………………

Twoja Największa Radocha 2016

…………………………………………………………………

I jak wrażenia? Macie lekki wspomnieniowy zawrót głowy? Chyba, koniec końców, trochę się zadziało przez minione 12 miesięcy, co? Ja osobiście miałam sporo frajdy odpowiadając na poszczególne pytania, a i nie raz musiałam się trochę nagłowić, żeby wybrać tylko jedną odpowiedź.

Dotarło do mnie coś jeszcze. Coś co mogę teraz głośno i wyraźnie powiedzieć. Zamiast dawać się kłodom przewracać, zdecydowanie większą radochę możemy mieć z wskakiwania na nie, chwytania lejców w dłoń i kierowania ich w kierunku, który nam odpowiada.

Zatem, nie ma to tamto Kowboje i Kowbojki, czas pożegnać 2016 i poprawić kapelusze przed rodeo, jakie czeka nas w 2017! Jeśli odpowiednio szybko chwycimy go za rogi, to może być wyjątkowo udany rok!

 

A tymczasem życzę Wam mega pozytywnego Sylwestra i cudownej zabawy!

W jakikolwiek sposób będziecie spędzać ten wieczór życzę Wam co najmniej tyle samo pozytywnej energii, ile ma pewna znana w sieci perkusistka. Ot taki muzyczny akcencik na koniec 😉

Nieźle wymiata, co?

Do Siego Roku!

N.


Przeczytaj także: