Najlepsze świąteczne reklamy 2017

Powiem Wam szczerze, że jest kilka rzeczy, które w Świętach lubię najbardziej. Zapach choinki, cudownie nastrojowe klasyki w wykonaniu Michaela Buble, długie wieczory w rodzinnym gronie pełne śmiechu, szaleńczo głupie świąteczne swetry i skarpety oraz…no właśnie jedyne i niepowtarzalne, świąteczne reklamy!

Wiem, to może nieco chore, żeby nakręcać się i podniecać czymś takim, ale ja na to czekam równie mocno co na pierwszą gwiazdkę!

Od lat śledzę kampanie największych gigantów marketingu i czołowych światowych marek, ba! stworzyłam z tego własną gwiazdkową tradycję. Niestety, jak dobrze wiecie (zwłaszcza w okolicy Świąt) – apetyt rośnie w miarę jedzenia, a w tym wypadku w miarę oglądania.

Nie zadowoli mnie już byle koleś w czerwonym kapoku czy Kuba Wojewódzki tańczący na śniegu. Ja żądam świeżości, pomysłu i …emocji! Tak, tu twórcy nie mają wyboru – muszą jechać po całości i uderzać nas prosto w serducha.

Czy im się w tym roku udało? Powiem szczerze, że po zeszłorocznym zestawieniu wątpiłam, że można jeszcze coś wykrzesać z tematu – przyznajcie sami, dziadek z Allegro rozwalił system! Z drugiej strony, korciło mnie, żeby podejrzeć tegoroczne spoty i sprawdzić czy w tak chodliwym temacie, da radę wymyślić jeszcze coś nowego. No właśnie, da?

Zerknijcie co dla Was wynalazłam i oceńcie sami!

LISTA NAJLEPSZYCH REKLAM ŚWIĄTECZNYCH 2017

-1-

Zaczynamy od John Lewis, od lat zaskakującego nas genialnymi świątecznymi spotami. Ich zeszłoroczny bokser wariujący na trampolinie od razu skradł moje serce. W tym roku marka poszła w innym kierunku i postanowiła poruszyć temat największych strachów z dzieciństwa. I zrobiła to w niezwykle uroczy sposób.

-2-

Świeży i pełen chwil z życia wziętych spot od House of Fraser, pokazujący piękno i wyjątkowość siostrzanych więzi. Kto ma siostrę ten wie o czym oni tu mówią 😉

-3-

Teraz dedykacja dla wszystkich miłośników zakupów online. Zastanawialiście się kiedyś co robią Wasze paczki w drodze do celu? Amazon zna odpowiedź! Swoją drogą, ciekawe czy część zdjęć kręcili w  centrum dystrybucji w Kołbaskowie 😛

-4-

David Jones postawił na kontynuację historii pana Ciastka i bardzo dobrze. Tym razem marka udowadnia, że czasami najważniejsze to po prostu dotrzeć do bliskich, nieważne jeśli bez prezentów. Słodko.

-5-

Brytyjski sklep internetowy VERY przypomina nam w tym roku o tym, że w Święta największą wartością jest dawanie. Trzeba przyznać, że spot jest wyjątkowo sympatyczny i…czy tylko ja mam wrażenie, że występuje tam wilkor Jona Snow?

-6-

Nie da się ukryć, że przed Allegro w tym roku stanęło nie lada wyzwanie. Pół Internetu czekało z zapartym tchem na premierę świątecznego spotu i platforma po raz kolejny nas zaskoczyła. Twórcy postanowili obrać zupełnie inny kierunek, angażując się w wsparcie inicjatywy Szlachetna Paczka.

To nie znaczy jednak, że nie poruszy Was historia małego Marcela, chłopca, który marzy o Dzikim Zachodzie i wierzy w moc swojego talizmanu. Ja się poryczałam, pewnie też dlatego, że bohater bardzo mocno przypomina mi mojego bratanka 😀

-7-

Na liście nie mogło zabraknąć reklamy lotniska Heathrow i pary przecudownych misiów. W tym roku mamy szansę dowiedzieć się jak zaczęła się ich historia i poznać całą pluszową rodzinę. Uwaga, wzruszenie gwarantowane.

-8-

Powiem szczerze, że dawno się tak nie uśmiałam na reklamie – brawo Air New Zealand genialny spot! I ten akcent 😀

-9-

Coś dla fanów jazdy bez trzymanki! Audi i ich fenomenalna reklama ukazująca samo życie – parking w centrum handlowym podczas wariactwa świątecznych zakupów.  Przyznać się kto z Was tak nie miał choć raz?

-10-

Tę reklamę wrzucam, bo brytyjski McDonald’s totalnie mnie zaskoczył. Pozytywnie. I jeszcze z powodu przeuroczej dziewczynki, grającej główną rolę 🙂

-11-

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Apple. W tym roku jest bardzo muzycznie i bardzo.. romantycznie, ale czy nie tego szukamy wszyscy podczas Świąt?

-12-

To jeden z moich ulubieńców w tegorocznym zestawieniu. Lidl postanowił przekonać nas wszystkich, że nie ma sensu gonić za idealnymi Świętami z obrazka, wystarczy być sobą, bawić się, śmiać i wygłupiać. I być razem!

-13-

Przy tej reklamie proponuję zaopatrzyć się w chusteczki. Sieć sklepów Penny przypomina, że Święta to czas pojednania. I chociaż droga, która do niego prowadzi może się wydawać tą najtrudniejszą w życiu, to warto.

-14-

Niemiecki koncern EDEKA, właściciel kilku sieć supermarketów, poszedł o krok dalej i zaserwował nam nie reklamę, a krótki film z apokaliptycznej przyszłości. Szczerze powiem, że rozmach i efekty są na świetnym poziomie, ale to emocje i przekaz robią największe wrażenie. I nawet niemiecki nie przeszkadza 😉

-15-

Na koniec portugalska sieć komórkowa NOS, która udowadnia, że można stworzyć naprawdę słodki spot świąteczny i to bez Szymona Majewskiego 😉 Zobaczcie co się stanie, gdy mały chłopiec dostanie numer do Świętego Mikołaja.

 

Ufff….to by było na tyle. Nawet się nie spodziewałam, że tegoroczna lista tak się rozrośnie!

Jak wasze wrażenia? Macie swoje typy, a może chcielibyście dodać jakiś spot do listy? Jeśli tak podrzućcie linka w komentarzu, bo wiecie, świątecznych reklam, jak prezentów – nigdy dość 😛

N.


Dobrze się bawiliście? To śmiało, udostępnijcie post znajomym lub zostawcie w nagrodę lajka. Zresztą pozostałe posty są równie ciekawe: