Na Święta podaruj emocje!

Co roku ten sam problem. Niby Święta to czas radości, ale trzeba coś powiedzieć otwarcie. Większości z nas głowa pęka, a mózg paruje od głowienia się czym tym razem zaskoczyć najbliższych i co wsunąć pod choinkę. Swetry, skarpety, kosmetyki, a nawet mikser….to wszystko już było, a coś dać trzeba.

A może by tak temat ugryźć inaczej? Bo w sumie co tak naprawdę najbardziej nas wszystkich kręci w tych prezentach? No właśnie, emocje moi drodzy, emocje. Tylko jak te cholery upchać do pudełka i przewiązać wstążką? I właśnie z tym Wam dziś pomogę, a Wy czytajcie, notujcie i biegnijcie na łowy 🙂

notesfromnorthwest_emocje_na_swieta_choinka

Wspomnień czar

Tak to w życiu bywa, że czas zasuwa szybciej niż Pendolino. Dlatego świetną opcją na prezent dla najbliższych jest foto książka! Możecie ją wypełnić dowoli wrzucając najlepsze ujęcia ze wspólnych wakacji, zwariowane fotki z całego roku, albo najpiękniejsze wspomnienia z bobasem. Taki prezent nie tylko pozwoli przywołać na powrót super emocje, ale i podkreśli jak ważni są dla Was bliscy.  A jeśli lubicie większe formaty możecie zaszaleć i wrzucić pod choinkę foto obraz! Dla tradycjonalistów pozostają eleganckie lub totalnie szalone ramki na zdjęcia, wypełnione pełnymi wspomnień kadrami. Niby pomysł banalny, a naprawdę się sprawdza, bo znacie kogoś kto nadal wywołuje zdjęcia po każdym urlopie?

Pomysły

Foto  książka

Foto obraz

Ramka elektroniczna

Ramka tradycyjna pełna wspomnień

notesfromnorthwest_emocje_na_swieta_prezent

W życiu chodzi o pasję

Wasi najbliżsi to ludzie z pasją? Świetnie! Nie pozwólcie im jej zagubić i wspierajcie na całego. Nic nie ucieszy melomana bardziej niż bilet na koncert ukochanego zespołu lub limitowane wydanie ulubionego krążka. Dla moli książkowych idealnie sprawdzi się wydanie specjalne uwielbianej książki lub najnowsze dzieło ulubionego autora. Czasu jest jeszcze troszkę może uda Wam się nawet upolować egzemplarz z autografem? A co jeśli osoba nie czyta, nie słucha, a ciągle siedzi w garach ;P? Zamiast kupować kolejnego fartucha, sprawcie jej udział w warsztatach kulinarnych. Z pewnością zagotuje się z radości.

Pomysły

Wejściówki na koncert

Autograf idola

Wczesne wydanie ukochanej książki

Warsztaty hobbystyczne

notesfromnorthwest_emocje_na_swieta_kultura

Kulturalnie proszę

Kultura nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli zatem macie wśród najbliższych fanów sztuki, rewelacyjną opcją będzie zafundowanie im biletów na wernisaż ulubionego malarza, koncert w filharmonii lub upolowanie wejściówek na rozchwytywane przedstawienie z doborową obsadą albo zaproszeń do opery. Taka dawka wrażeń na najwyższym poziomie z pewnością ucieszy każdego amatora tego typu rozrywki.

Pomysły

Albumy pełne szuki

Reprodukcja obrazu

Randka z teatrem

Wieczór w operze lub filharmonii

notesfromnorthwest_emocje_na_swieta_prezenty

Marzenia się spełniają

Powiem Wam tak. To nie wiara jest kluczem do spełnienia marzeń, to vouchery! Wasza siostra marzy o fotografii? Bach – voucher na kurs i załatwione. Mąż chce się poczuć jak Hołowczyc? Nic prostszego, voucher na off-roadową jazdę i gotowe. Tak naprawdę możliwości są nieograniczone, wystarczy dobrze poszperać po internetach, a kursy, szkolenia czy fachowa pomoc w realizacji nawet najbardziej szalonych opcji szybko się znajdzie. To prezent może czasami nieco kosztowny, ale z pewnością wart uwagi. Z marzeniami bowiem bywa tak, że odkładamy je na bok i pozwalamy im obrastać kurzem przez lata. Nie ma więc nic piękniejszego, niż fakt, że ktoś o nich jeszcze pamięta i chce pomoc nam w ich spełnieniu 🙂

Pomysły

Wymarzony kurs

Skok ze spadochronem lub lot paralotnią

Przejażdżka boskim autem (to dla fanów serii Fast and Furious)

Degustacja wina lub whisky

 

notesfromnorthwest_emocje_na_swieta_kakao

Tak sobie myślę, że w tym całym obdarowywaniu to chyba nie ma żadnych granic, limitów czy patentów na dobry prezent. Grunt by przy poszukiwaniu tego idealnego nie zapominać o osobie, którą chcemy obdarować. Bo tak naprawdę nie ma sensu się zapędzać, nakręcać i bić w sklepowej kolejce o super okazyjną rzecz. W tych najlepszych prezentach, tych pełnych emocji chodzi o fakt, że wkładamy w nie kawał serducha i poświęcamy swój czas. Wiemy, co dana osoba lubi, co sprawia, że się śmieje, a oczy ma pełne radości. Taki prezent udowadnia naszym najbliższym, iż mimo, że w ciągu roku bywa różnie, to tak naprawdę są dla nas mega ważni. A wtedy nawet kubek do gorącego kakao ucieszy jak nic nigdy wcześniej.

Jeśli potrzebujecie więcej inspiracji koniecznie zajrzyjcie na Mikołajową ściągę czyli świąteczny bank prezentów. Może akurat, któraś z propozycji okaże się idealna dla Waszych najbliższych?

N.


Przeczytaj także: