Motywacja na lewo

Jest taki jeden dzień w roku, kiedy z czystym sumieniem można wstać lewą nogą. Ba! Wszystko co lewe jest wtedy w cenie 😉 No dobra, o co mi chodzi? Dziś  <mała pauza dla zwiększenia dramaturgii> Światowy Dzień Leworęcznych! Niby nie ma o co robić szumu, ale go robię, bo mogę 😀 Mogę się też śmiało przyznać, że należę do 10% populacji, która wybrała życie lekko pod górkę i w sumie dobrze mi z tym. No może pomijając upierdliwe aspekty  codziennej egzystencji,  o których możecie poczytać więcej we wpisie:
 

Z PAMIĘTNIKA MAŃKUTA

 

A co teraz? Chodzą słuchy, że my leworęczni mamy zacięcie artystyczne, umiemy kombinować, kalkulować, tworzyć, a do tego kreatywne z nas bestie. Całkiem możliwe, jednak co najważniejsze, sporo z nas nie daje łatwo za wygraną, a do tego jest cholernie skutecznym w działaniu, co przekłada się na piękne słowo zwane sukcesem. I jeszcze jedno, jeśli od małego wszyscy nieustannie Cię poprawiają wiedząc jak coś zrobić lepiej od Ciebie, łatwo można stracić wiarę w samego siebie. Można też ją umocnić. Bo przecież w gruncie rzeczy chodzi o to, by się nie poddawać, prawda?

A jak jest z Tobą? Masz swoje odkładane zawsze na później marzenia i  plany, chcesz zmieniać świat, ale boisz się zrobić pierwszy krok, a może brak Ci wiary we własne możliwości?  Cokolwiek to jest, mała zmiana czy wielki projekt… nie bądź buła i zrób to! Nieważne czy lewą, czy prawą, nogą lub ręką, po prostu zacznij działać.

By dać Ci kopa na rozpęd postanowiłam zrobić małą rewolucję i postawić na konwencję, której jeszcze nie było. Bez zbędnego lania wody, same mięsiste konkrety w przejrzystej formie. Na początek wzięłam pod lupę znanych w historii świata mańkutów i przez kilka dni dokonywałam ostrej selekcji, wybierając dla Ciebie tych najbardziej zadziornych, kreatywnych, wizjonerów, twórców, uparciuchów i ludzi sukcesu. Bo takich warto mieć blisko siebie i od czasu do czasu zerknąć na ich poczynania, zwłaszcza, gdy na własnym podwórku masz właśnie totalną posuchę w kwestii motywacji.

I oto jest – crème de la crème śmietanki leworęcznego świata czyli mentorska mieszanka wybuchowa, prosto z lewego źródła, także proszę dawkować z umiarem, bo reklamacji nie uwzględnia się 😉 Czas złapać pozytywny wiatr w żagle, kto chętny?

notesfromnorthwest_lewo1

 

Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi.

Napoleon Bonaparte, francuski wódz, cesarz i prezydent

 

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.

Mark Twain, pisarz

 

Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę.

Maria Skłodowska-Curie, fizyk, chemik, laureatka Nagrody Nobla

notesfromnorthwest_lewo2

 

Sukces to przechodzenie od porażki do porażki, bez utraty entuzjazmu.

Winston Churchill, brytyjski polityk i dwukrotny premier Wielkiej Brytanii

 

Logika zabierze Cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zabierze Cię wszędzie.

Albert Einstein, fizyk i laureat Nagrody Nobla

 

Inspiracja istnieje, ale musi Cię znaleźć przy pracy.

Pablo Picasso, malarz

notesfromnorthwest_lewo3

 

Niedoskonałość jest piękna, szaleństwo to geniusz i lepiej być całkowicie niedorzeczną niż totalnie nudną.

Marilyn Monroe, aktorka

 

Wszystko jedno, czy się ma przed sobą sto lat, rok czy tydzień, zawsze się ma przed sobą wszystko.

Jerzy Pilch, pisarz i scenarzysta filmowy

 

Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.

Steve Jobs, współtwórca Apple Inc.

notesfromnorthwest_lewo4

 

Należy usiąść wygodnie, puścić myśli swobodnie, a następnie obserwować je mimochodem. Kiedy zaś ułożą się w zabawną konfigurację, trzeba to zanotować.

Andrzej Mleczko, rysownik i satyryk

 

Dostajesz w życiu to, o co masz odwagę prosić.

Oprah Winfrey, prezenterka telewizyjna i aktorka

 

Każdy siniak to nowa lekcja, a każda nowa lekcja czyni cię lepszym.

Arya Stark, jedna z głównych bohaterek serii Gra o Tron

 

I na koniec, jeszcze jedna rzecz, o której warto pamiętać.

 To czy nam się uda w życiu, nie zależy od tego, którą ręką sięgamy po wymarzony cel. Ważne, by próbować sięgać do skutku. Autorka – North West

 

Jednym z moich marzeń, o które po długim czasie wahania i niepewności zdecydowałam się zawalczyć, był ten blog. A Ty o czym od dawna myślisz i odkładasz na później? 

N.


Przeczytaj także: