21 sposobów na totalnie podły dzień + Lista do pobrania

Od czasu do czasu każdy z nas ma TAKI dzień. Zazwyczaj zaczyna się niewinnie, od plamy z kawy czy dżemu na świeżo wyprasowanej koszuli lub spodniach. Potem rozwija się klasycznie – tramwaj ucieka sprzed nosa, chociaż na przystanku byliście 3 minuty przed czasem. A gdy znika za rogiem, obowiązkowo i jak na zawołanie zaczyna lać jak za Noego i jego arki chociaż moglibyście przysiąc, że zapowiadali cholerne słońce na cały dzień. A to wszystko jeszcze przed dziewiątą.

Tak, taki dzień można czasami wyczuć z daleka. To właśnie TEN dzień, kiedy wszystko idzie nie tak. Kiedy szlag trafia projekt, nad którym spędziliście kilka miesięcy, gdy oblewacie egzamin chociaż materiał macie w jednym palcu, kiedy okazuje się, że Piotrek to kawał….., a Aśka zawsze była fałszywa, gdy szef wylewa na Was swoje żale i gdy wszystko jest bezapelacyjnie i całkowicie do dupy. W takich momentach często trudno się zdecydować czy piznąć wszystko w cholerę czy raczej siąść i płakać.

Co wtedy zrobić? Najlepiej od razu odszukać ten wpis, bo właśnie tu znajdziecie 21 totalnie dziwnych i pokręconych, ale skutecznych (!) sposobów na to, by lekko otrzepać się z dupowatości zdarzeń, opanować emocje i znów nabrać wiatru w żagle.

To co, gotowi?

1.Weź gorącą kąpiel lub długaśny prysznic. Dolej do wody wszystko co ładnie pachnie, chwyć dobrą książkę lub włącz ulubioną płytę i przełącz się na tryb odprężania.

2.Włącz najbardziej hardcorowy utwór jak znasz i tańcz lub skacz do upadłego.

3.W drodze do domu zadzwoń po kumpelę i kup wino/zadzwoń po kumpla i kup sześciopak piwa.

4.Wypoć emocje przy użyciu najbardziej pojechanego treningu jaki Ci się uda znaleźć na You Tube.

5.Wyciągnij z dna szafy pudło ze starymi zdjęciami i przypomnij sobie jak wyglądałaś w podstawówce czy liceum. Widzisz te wszystkie sweterkowo-dresowo-kreszowe stylówy? A teraz szczerze, nadal myślisz, że to teraz coś  jest nie tak? 🙂

6.Zamknij się w domu, wyłącz telefon i  miej czas tylko dla siebie. Nie zawsze musisz zbawiać świat. A może i ktoś zatęskni.

7.Bądź jak Rocky i poboksuj w poduszkę. Obstawiam, że po 30 sekundach padniesz na ziemię z wycieńczenia.

8.Jeśli nie, weź poduszkę i zdziel nią domownika. Jest spora szansa, że Ci odda i rozkręci się pierzaste piekło.

9.Wyjedź za miasto, do lasu lub chociaż idź do parku. Pogap się przez chwilę na drzewa i spójrz w niebo. Fajnie czasem odlepić oczy od monitora.

10.Zrób sobie wolne od diety, zaszalej i przygotuj prawdziwą ucztę, wciągając na co tylko masz ochotę. I lepiej nie podliczaj bilansu wchłoniętych kalorii.

11.Idź na saunę i bądź kozakiem- zostaw kostium lub gatki w szatni!

12.Wypisz na kartce rzeczy, które od dawna chodzą Ci po głowie, ale nigdy nie masz na nie czasu. A potem  wybierz jedną i obmyśl plan jak wdrożyć ją w życie.

13.Urządź sobie maraton z ulubionym serialem. Może i znasz go na pamięć, ale na bank nadal Cię bawi.

14.Zrób coś egoistycznego i totalnie pod siebie, a co!

15.Umów się z chłopakami na mecz. Zero kobiet, zero dzieci, tylko piwo i piłka nożna.

16.Idź na kawę lub ogromny kawał wypasionego ciasta w kompletnie nowe miejsce. Możesz wziąć podwójną porcję, nikt się nie zorientuje.

17.Pomyśl o najbliższym weekendzie i zaplanuj jakąś zajebiście fajną rozrywkę, a potem wyślij zaproszenie do znajomych.

18.Kup kawał mięcha, pokrój na kawałki i zacznij nawalać kotlety. Może i obiadu z tego nie będzie, ale co się wyżyjesz to Twoje.

19.Olej wszystko wokół i poświęć cały wieczór na planowanie tegorocznych wakacji. Snucie  najbardziej szalonych wizji i planów wielce wskazane!

20.Wyszukaj inspirujące podcasty, książki lub artykuły i na nowo zaprogramuj się na pozytywne myślenie.

21.A gdy nic nie pomaga? Zgaś światło i idź spać. Czasami do niektórych spraw trzeba nabrać lekkiego dystansu i spojrzeć na nie świeżym okiem.

Ufff, to by było na tyle. Nawet sporo tego i łudzę się, że chociaż kilka z pomysłów Was zainteresuje, a może nawet pomoże przetrwać kryzysowy dzień, gdy ten zaatakuje znienacka.

Chociaż nie. Tak totalnie szczerze to życzę Wam z całego serducha byście jak najrzadziej musieli po takie listy sięgać 🙂

A jeśli jednak, to przygotowałam wersję listy, którą w łatwy sposób możecie  wydrukować i schować do szuflady tak na zaśkę. Fajnie? Jeśli tak, kliknijcie w link i gotowe.

WYDRUKUJ MNIE

A może sami macie swoje własne patenty na dni, których lepiej, żeby nie było?

N.


Przeczytaj także: